Jaką ścieżkę powietrzną wybrać?

Ścieżki powietrzne od AirTrack Factory – co warto o nich wiedzieć? 

AirTrack to nadmuchiwane maty, które dostępne są w trzech rodzajach, różniących się długością         i szerokością. AirFloor P1 ma wysokość 10cm, AirTrack P2 ma wysokość 20cm, a AirTrack P3  wysokość 30cm. To, który typ będzie odpowiedni, zależy od dyscypliny i poziomu sportowców.

Jakość produktów AirTrack Factory

Jakość oferowanych przez nas AirTracków i AirFloorów jest jednakowa w całym ich zakresie. Wszystkie są wykonane z tych samych materiałów i przy użyciu tych samych technik produkcyjnych. Nasze standardowe kolory to niebieski i szary. Jeśli jesteś zainteresowany innym kolorem, skontaktuj się z nami! 

Waga ścieżek powietrznych

Różnica wagi dla poszczególnych wysokości ścieżek jest niewielka, ponieważ zmienia się tylko długość stosowanych nici. Na wagę wpływa przede wszystkim długość ścieżki obliczana przez ilość metrów kwadratowych. Można w przybliżeniu obliczyć wagę każdego AirTrack’a mnożąc ilość metrów kwadratowych przez 3,3 kg. 

Ciśnienie w ścieżkach powietrznych

Minimalne ciśnienie powietrza, które jest wymagane, aby zapobiec „dobiciu” zawodnika do dna zależne jest od wysokości ścieżki. Z reguły niższy produkt, taki jak AirFloor, wymaga wyższego ciśnienia i odwrotnie. Na przykład: jeśli ważysz 60 kilogramów i skaczesz na AirFloor (o grubości 10 cm) przy ciśnieniu 50 milibarów, najprawdopodobniej uderzysz w dno. Jeśli skoczysz na AirTrack P3, z tym samym ciśnieniem wewnętrznym 50 milibarów, nie uderzysz w dno. Oznacza to, że ciśnienie wewnętrzne może być niższe dla grubszych AirTracków. AirTrack P3 może jednak osiągnąć takie samo maksymalne ciśnienie, jakie jest możliwe w przypadku AirFloor (i będzie tak samo wytrzymały jak AirFloor).

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie ciśnienie będzie odpowiednie dla Ciebie lub Twoich sportowców, najlepiej zajrzyj do dołączonej instrukcji. Do kontroli ciśnienia w ścieżkach zalecamy zakup manometru.

Zawory i pompki

Ścieżka AirFloor ma tylko małe zawory, można ją napompować za pomocą dmuchawy OV-10 lub pompki nożnej. AirTracki P2 i P3 posiadają dodatkowe większe zawory, które mogą pomóc w szybkim nadmuchaniu lub odpompowaniu za pomocą dmuchawy Hikoki. Produkty domowe, takie jak AirBlock, czy AirTrack Spark nie posiadają dużego zaworu, ponieważ ich pojemność powietrza jest stosunkowo niewielka. Dla AirTracków zaczynających się od 8 metrów długości, zalecaną dmuchawą będzie Hikoki. 

AirFloor P1 10cm

AirFloor to o bezpieczna powierzchnia treningowa dla dzieci. Ponieważ ze względu na grubość wymagany jest większy nacisk, AirFloor daje poczucie stabilności i zapewnia szybkie odbicie, będąc jednocześnie delikatnym dla stawów i mięśni.

AirFloor Home lub Home XL jest doskonałym narzędziem do podstawowych ćwiczeń. Jeśli jednak chciałbyś uzyskać „efekt podłogi gimnastycznej”, zalecamy zakup dłuższej ścieżki i dodanie warstwy pianki z wykładziną, wówczas produkt staje się idealną opcją do treningu do zawodów. Ta kombinacja jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych i poziomów zaawansowania. We współpracy z Dutch Gymnastics przeprowadzono kilka udanych turniejów testowych na naszej podłodze.

AirTrack P2 20cm

AirTrack P2 to najpopularniejszy model, ponieważ jest to efektywna kosztowo ścieżka powietrzna, odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych i poziomów umiejętności. Jest świetny dla początkujących przy niższym ciśnieniu i odpowiedni dla sportowców wyczynowych przy wyższym ciśnieniu.  

AirTrack P3 30cm

Niższe ciśnienie powietrza w ścieżkach 30cm zapewnia zawodnikowi wolniejsze, łatwiejsze odbicie. Jest to idealny model dla początkujących gimnastyków, którzy bez konieczności znajomości doskonałej techniki są w stanie uzyskać wystarczającą wysokość odbicia do treningu salt.                      W przypadku zastosowania wysokiego ciśnienia pozwala uzyskać jeszcze większą wysokość przy odpowiedniej techniki. Regulacja ciśnienia pozwala na stopniowe przechodzenie na kolejne etapy nauki aż do momentu, gdy odczucie na ścieżce będzie  przypominało podłogę gimnastyczną. 

AirTrack P3 polecany jest też dla sportowców rekreacyjnych. Łatwe i wolne odbicie, wybaczające lądowanie i czynnik zabawy sprawiają, że jest on motywującym narzędziem treningowym. Jest również świetny do nauki świadomości, kontroli i techniki lotu. Ponadto jest mniej obciążający dla stawów.

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego typu AirTrack’a potrzebujesz, skontaktuj się z nami! Nasi eksperci z przyjemnością pomogą Ci dokonać właściwego wyboru!

Jaką ścieżkę wybrać do szkoły?

Ponieważ poziom gimnastyki w szkołach jest niższy niż w klubach gimnastycznych polecamy wybór zestawów AirTrack oferujących kilka produktów, które mogą być używane metodycznie. Zestawy łatwo dopasujesz do różnych ustawień za pomocą rzepów i pasków.

Jakie zestawy polecamy dla szkół?

– zestaw AirJump jest idealny dla dzieci w szkole podstawowej, ma doskonałą sprężystość dla tego wieku, a jednocześnie jest nisko przy ziemi, co zwiększa bezpieczeństwo

– zestaw AirBox zawiera 2 części o długości 20 cm i 1 część o długości 30 cm, które mogą być użyte wzdłuż za AirTrackiem, ale również jako pomoc metodyczna do wspierania skoków, przewrotów i freerunningu, dzięki AirIncline szybko stworzysz pochyłą powierzchnię do nauki rolek, kółek i salta.

– zestaw AirTrack TakeOff  składa się z AirTrack P3 oraz AirRoll Takeoff i można go rozbudować o AirBox i AirIncline, zapewnia pomoc zarówno uczniom, jak i nauczycielom, ponieważ można stać na produkcie, podczas gdy uczeń skacze!